Youtube Mecrası

Arkadaş bu faydalı mecra ne zamandır saçma sapan videolarla doldu. Suç youtubeda değil saçmasapan videoları isteyen izleyen insanlarda. Youtuber da bu işe para kazanmak için girdi. Baktı şöyle izlenme tıklanma rekorları kıran videolara; makyaj videosu, oyun videosu, veya bugün ne yaptım videosu… bunlar bitti evde saçma sapan hallere girme videosu bugün marketten ne aldım bakın videosu, challenge (meydan okuma) videosu… ve bunun gibi bir sürü gereksiz videolarla doldu youtube. Ve maalesef bu videoları izleyen milyonlarca genç ve çocuk var.

Barış Özcan gibi sanat tasarım ve teknoloji içerikli videolar üreten nadir insan var youtubeda. Barış Özcan gibi enteresan bilgiler sunan insanların çoğalıp dünyayı youtubedan öğrenme ve bilgi dünyamıza birşeyler katma çabasında olan çok az kişi var.

Ama youtubeda daha çok izlenmek için büyük maçlarda sahaya atlayıp karakolluk olan izlenmek için şekilden şekile giren onlarca youtuber sayabilirim size. Youtube da para ve daha çok izlenme uğruna dikkatleri üzerine çekmek için neler yapmıyorlar ki… Eşini ve özellikle de çocuklarını bu uğurda kullanan ve onları yeri geldiğinde kamera karşısında rezil eden şahsiyetlerde var malesef.

Youtube bu olmamalı veya bunlara prim verilmemeli. Youtubeda bu gibi sevmediğiniz videoları ve kanalları engellemek için seçenekler kısmından “kanalı engelle” veya “bu videoyu önerme” seçeneklerini seçerek bu tür videolarla daha az karşılaşırsınız.

Sanal alemde de iyi insanlarla karşılaşmanız dileğiyle.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir