Muhtasar Muhabbet

Başlık bir youtube kanalıdır. Sevdiğim takip ettiğim youtube kanallarından biri. En sevdiğim yönü “merhaba arkadaşlar kanalıma hoşgeldiniz” diyerek başlamıyor videolar 🙂 muhtasar muhabbet kanalını bir diğer severek takip ettiğim Barış Özcanın youtube kanalında “youtube’un dibi” adlı videosunda keşfetmiştim. o gün bugündür muhtasar olan muhabbetlerini izlerim.

Bu arada “Muhtasar”; “Kısaltılmış” “Kısa” “Özet” anlamındadır. O yüzden beni cezbetti. Neden mi? çok uzun uzadıya muhabbetleri sevmem ben, çok muhabbet boş muhabbettir derler. Çok mal haramsız çok laf yalansız olmaz derler atalarımız. Bir konuyu ne kadar kısa anlatırsan izleyiciyi o kadar az sıkılır.

Ben herşeyin kısasını severim mesela roman okuyamam ben bir konuyu betimlemelerle olay örgüsüyle sürdürür de sürdürür. “Özet geç panpa” lafını benden çok kullanan yoktur herhalde.

O yüzdendir ki şiiri severim şiir yazarım. Bir kıtaya bir roman sığdıran yazarların/şairlerin şiirlerini okurum; Cemal Süreya gibi…

Neyse konuya dönelim. Geçenlerde yine muhtasar muhabbet kanalından bir bildirim geldi: “Neden Hala Video Üretiyorum?” konulu. Açtım izledim. tamda benden bahsediyordu, benden bahsediyordu derken bulunduğum durumdan bahsediyordu. Meğer aynı dertten muzdaripmişiz; motivasyonumu yitirmişliğimden ve hala neden video içerik ürettiğimden.

İş güç günlük tempoda sabahtan akşama kadar koşuşturup eve geldiğimizde bedenimizin beynimizin pili bitiyor. Gün oluyor bir satır yazmak bile gelmiyor içimden. Ama bu blogu ayakta tutmaya çalışıyorum.

Ben neden yazı üretiyorum derseniz bazen iyi geliyor böyle yazmak. kelimelerimi uçuruyorum internet alemine denk gelen okuyor. Okunmak gibi takipçi kazanmak gibi bir kaygım olmadığı için seo meo için hiç uğraşmıyorum. (seo; yazılarınızın internet aleminde google da en önlerde olması ve çok okunmasını sağlayacak adımlar/işlemler diyebilirsiniz kısaca) Yani kısaca Blog’u blog gibi kullanıyorum. Burdan blogger arkadaşlara selamlar… ha bu arada muhabbet abimizin kanalına burdan ulaşabilirsiniz.

Muhabbetle kalın…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir