Geçenlerde mini bir dizi izledim Stephen King’in “11.22.63” kitabının anlatıldığı bir dizi. Biraz Spoiler vereyim: Dizi bir burger dükkanının içinden 1958 yılına giden bir zaman kapısından geçmişe yapılan bir yolculuğu ele alıyor, 22.11.1963 de işlenen kennedy suikastını önlemek için çıkılan bu yolculukta çeşitli maceralar badireler atlatılıyor. Geleceği bilen ve gelecekten gelen Jake Epping bu suikastı ve gelecekte etkilendiği bazı dramların önüne geçmek istemektedir. Ancak işler istediği gitmiyor. Dizinin politik bir dizi olacağını tahminle izlemeye başlayıp son sahnede bambaşka bir duygu ve hisle bitirmek çok güzeldi. Dizinin İMDB puanı 8.2 puan, yani kaliteli bir dizi olduğunun kanıtıdır. Bir de “Sadie” var ki anlatmayacağım izleyin. Size Şu fragmanı bırakıyorum zaten merak edip izleyeceksiniz. Birde Madrigalin “Seni Dert Etmeler” Şarkısının kesinlikle bu dizi için yazıldığına yemin edebilirim ama kanıtlayamam.

Hayatta hiçbir şeyin tesadüf olmadığına zaten hiç inanmadım. Daha öncede sizlere söylediğim gibi hayatın bir matematiği bir geometrisi var herşeyin bir yeri, zamanı, kesişimi var. Bazı kesişimler acı bazıları tatlı olabiliyor. Bizi biz yapanlarda onlar. Beni ben yapan da geçmişteki hatalarım ve yanlışlarımdır. Dizinin ana temasına gelirsek: Kuranı Kerimin 216. ayetinde geçen bir cümledir: “Aslında hoşlanmadığınız bir şey, belki de sizin için hayırlıdır; sevdiğiniz ve arzuladığınız bir şey de, olur ki sizin için şerli ve zararlıdır. (Her şeyin doğrusunu ve hayırlısını) Allah bilir, siz bilmezsiniz.

Dizi bittikten sonra baya oturup şöyle bir geçmişime gidip geldim. Oradaki bir sahnede Jake Epping’in öğrencilerine verdiği ödev vardı geçmişe gitseydiniz neyi veya neleri değiştirmek isterdiniz? Hadi bende siz okurlarıma bu kompozisyonu veriyorum. Geçmişe veya geçmişinize gitseydiniz neleri değiştirmek isterdiniz? Yorumlara bekliyorum;

Şuraya dizinin şarkı versiyonunu bırakıyorum: Bu şarkı büyüt ihtimalle bu dizi için yazıldı…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir