Marmaris

Her yaz olduğu gibi yine bu yaz da ege sahillerindeyim. Türkiye sınırları içerisinde en sevdiğim en beğendiğim il Muğla. Boşuna onlarca medeniyet orada yaşamamış, gerçekten güzel. Muğlanın neresine giderseniz gidin her ilçesi her kasabası her köyü ayrı bir güzellik. Geçen yaz Fethiye Ölüdenizdeydim. Oraları görünce hayatımdaki tüm planlarımı değiştirdim. Bundan sonraki hayatımı oralarda geçirmek istedim. İki sene evvel Bodrumdaydım yazın çok kalabalık olması dışında herşeyi güzeldi. Yukarıdan aşağıya (Çanakkale, Edremit, Ayvalık, Bergama, Çeşme, Kuşadası, Didim, Bodrum, Fethiye, Kalkan, Kaş) hemen hemen tüm ege sahillerini gezdim kaldım dolaştım ama tercihim Fethiyeden yana oralar bi başka güzel. Hani anlatılmaz yaşanır derler ya işte tam öyle. Gerek denizi gerek yeşili gerekse tarihi tüm güzelliklerin birleştiği yer orası.

Neyse konuya tekrar gelelim; bu yaz da Marmarisdeyim. Gerek Pandemi gerekse kafama buyruk bir tatil seçeneği olan Villa kiralamakla başladım. Pandemiden önce de villa tatili yapıyordum. Birkaç kez otel tatili yaptım sevmedim. O ne öyle herşey saatli, kahvaltı şu saatte bitiyor, etkinlikler şu saatte başlıyor şu saatte bitiyor…. Herşeyden faydalanmak istiyorsun ama bi çoğuna ya yetişemiyorsun yada yoruluyorsun, bana göre değil, ben tatildeysem 12 de kalkan biriyim kahvaltıdan sonra biraz havuz sonrasında kahve keyfi yapmayı severim o yüzden villa tam bana göre. Villa da kahveni odana getirecek garson yok ama bi zahmet onu da iki dakika yapıver değil mi? Marmarise Gitmeden önce gideceğim tarihi ve turistik yerlerin listesini çıkardım. Google earth’den (uydudan) tüm rotayı gezdim. Koylardan tutun manzaralı restoranlara kadar gezdim. Ben uçlarda yaşamayı severim bu yazımın ucu da Datça dan ileri en son Cumalı Yazıköyden ileri en uç noktaya gitmek.

Kurban bayramı sonrası 10 gün oralardayım. Her güne bir yer sığdırdım. Oralardaysam Dalyan’a öğretmen arkadaşıma uğramazsam olmaz iz tuzunda karetta karettalarla geçen ve önceki yaz olduğu gibi yüzerim inşallah. Dalabildiğim kadar denizin derinliklerine çıkabildiğim kadar dağların doruklarına çıkacağım inşallah. Fethiye o yönden de iyiydi paraşütle babadağdan gökyüzüne çıkıp ölüdenizin derinliklerine dalmak da çok güzeldi.

Anlatılmaz yaşanır sözünü Muğlaya ithaf edebiliriz. Dönüşte gezdiğim gördüğüm yerleri yine yazarım burdan. Bir de google earth den de 3 boyutlu fotoğraflarını eklerim. Geçen sene Kaş, Kalkan, Patara, Seydikemer, Fethiye, Ölüdeniz’in 3 boyutlu fotolarını google earth’e yükledim binlerce kişi benim gözümden gördü oraları. Şimdi sırada Marmaris var bekle beni Marmaris ben geliyorum…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir