Dünya Küçük, Keşfet…

Ben ara sıra dalarım uzaklara… Evde veya işyerinde boş kalınca açarım bir sekme, balıklama dalarım uzaklara. O sekme de şu ; https://earth.google.com/web/ namı diğer GOOGLE EARTH. Evet o koskoca dünya artık parmaklarımın ucunda. O uzaklar artık bir kol boyu uzağımda. Sahiller, evler, arabalar, ağaçlar, ormanlar hepsi önümde. Ben nereye gitmek istersem oraya gidiyorum, hemde yerimden bile kalkmadan. Bazen bir yanardağın zirvesinde buluyorum kendimi, bazen pariste eyfel kulesinin dibinde.

Öyle bir terapi oluyor ki bana bu. Dünyayı keşfetmek yeni yerler görmek yeni coğrafyaları keşfetmek o kadar güzel ki web de zevkle yaptığım tek şey bu diyebilirim.

Google earth de başka insanların gördüklerini ben burada görünce içimden dedim ki benim gördüklerimi de başka insanların görmesi için ne yapabilirim dedim ve google’ın street view uygulaması ile google cardboard uygulamasını indirdim ve bu uygulamaların içerisinde bulunan 3 boyutlu fotoğraf çekme uygulamaları ile 3 boyutlu fotoğraflar çektim ve google haritalara ekledim. (Çektiğim ve google eklediğim fotoğraflara bakmak isteyen Kütahya ilinin Pazarlar İlçesinde herhangi bir 3 boyutlu fotoğrafa girsin hepsi tarafımdan çekilmiştir. Ayrıca gittiğim, gezdiğim ve 3 boyutlu fotoğrafladığım Bayburt / İstanbul / Van / Trabzon / İzmir ve Muğla illerinden de fotoğraf ekledim)

Fotoğrafçılığa ilgim hep vardı sırf bu yüzden profesyonel fotoğraf makinesi aldım ancak hiçbir fotoğraf 3 boyutlu fotoğraf çekmek kadar ilgimi çekmedi. Normal fotoğraftan ziyade 3 boyutlu fotoğrafta o mekanın içinde gibi oluyorsun ya işte o cezbediyor insanı. Birde telefonuna 3 boyutlu gösteren gözlük (vr gözlüklerden) aldıysan artık o fotoğrafın içindesin.

Dünya küçük keşfedin…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir