UYUT BENİ

Hiçbişey istemedim aslında  
Çocuktum ben bildiğin
Aptaldımda yanında..

Hiçbişey farketmedimde hatta
Giderken senden hatta
Anladımda büyüdüm...

Gidiyorum bu yağmurdan
Bu yangında bende kalsın
Geçer gider zaman siler siler atar nasılsa herşeyi

Gidiyorum bu yağmurdan
İnceldiği yerde kalsın
Geçer gider zaman siler siler atar o gemi batar
Uyut beni yine...

Her zaman videoları en sona koyuyordum bu gün farklı olsun dedim. Sanat dünyasında slow müzik veya slow rock da Türkiyenin en iyisi Emre Aydının (MTV Avrupa Müzik ödülleri en iyi türk sanatçı dalında birinciliği vardır) yeni albümü “Uyut beni” 23 Ağustos itibariyle yayınlandı. Bu albüm sadece Emre Aydın’a ait değil, Emre Aydının tanınmasını müzik piyasasına çıkmasını sağlayan müzik grubu “6. cadde” nin 17 yıl aradan sonra çıkardığı albümdür. “6. cadde” Emre Aydın Onur Elanın ve Ahmet Kalabaydan oluşan İzmir Dokuz Eylül Üniversitesinde ortaya çıkan bir gruptu ve Show TV’de yayınlanan “Sing Your Song” beste yarışmasında Türkiye Birincisi olduktan sonra isimleri daha sık duyulmaya başlandı ancak Onur Elanın gruptan ayrılmasının ardından grup dağıldı ve Emre Aydın yoluna tek başına devam etti. 2006 yılında “Afilli Yalnızlık” albümünden sonra başarılarının devamı geldi o yıllarda en iyi çıkış yapan sanatçı, en iyi klip, en iyi….. ne varsa aldı götürdü. Slow müzik tarzında veya daha doğrusu slow rock tarzında Türkiye de tek oldu ve işinin hakkını söz ve müzikleriyle yerine getirmekte.

Emre Aydının ayrı bir yeri var bende. En güzel yıllarımın şairi mi diyeyim, onun gibi bir şey. Anlatamayacağım çok şey…. Yazdıklarını şarkıya dökmek ve bunu hissettirebilmek gerçek sanatçının yapabileceği iştir. Bende zamanında karaladım bişeyler. Hala da karalarım bazen bir kaç satır. Şiir defterlerim oldu benimde. (Şimdilerde dijital ortamda ama olsun.) Yazdıklarımın büyük çoğunluğu Emre Aydının yazdıklarına benzer satırlar idi. Belki de o yüzden kendime en yakın sanatçı buldum kendini. Hatta bir zamanlar sakallarımı hep onun gibi kestiriyordum.

Zamanın çok çabuk geçtiğini yılların su gibi akıp gittiğini dünyanın sürekli bir değişim içinde olduğunu bu albümle anladım. Albüm çıkış şarkısı “uyut beni” yıllarca uyuduğumu gösterdi. Yıllarca şarkılarınla uyudum. Uyut beni yine…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir