Ses Ver…

emre aydın ses ver çocuklar

Blog dünyasına bu ikinci başlangıcım daha önceki yazılarımı malesef kaybettim blogger ile başladığım bu dünyaya wordpress ile tekrar başladım, bloğumda olmazsa olmazım müzik… Herkesin dinlediği, hoşlandığı müzik tarzları var bende her tür müziği dinlerim fakat slow rock listemde ilk sıradadır. Tabi slow şarkıların fenomeni ve bana göre birincisi Emre AYDIN’dır. Şu sıralar tüm radyo ve müzik kanallarında sürekli çalınan parça var; Ses ver… Gerçekten çalarken ses verilecek bir şarkıdır. Emre Aydın’ın şarkıları, edebi anlamda diğer slow şarkıcılar ile kıyaslanamayacak kadar iyidir. Çok iyi bir söz yazarı olan Emre Aydın edebiyat ile müziği iyi harmanlayabiliyor. İlk solo albümünü çıkardığından itibaren müzik ödüllerine damgasını vuran Emre Aydın 2008 yılında sınırları aşarak “Avrupanın En İyi Sanatçısı” ödülünün de sahibi olmuştur.

Emre Aydın’ı ilk Afilli Yalnızlığıyla duyduk. Yıl 2015 ve Emre Aydın’ı Duymayan dinlemeyen kalmadı. Solo olarak 4 albüm çıkaran sanatçının en son albümü olan “Eylül Geldi Sonra”nın 8. parçası olan “Ses ver” birkaç cümle ile ne kadar edebi bir parça olduğunu gösterdi. Bu albümü ile gerçekten Eylül’ü getirdi. O matem, o hüznü, o sarı yapraklardaki yaşanmışlıkları, solan hatıraları tekrar getirdi.

Duvarlar örerek, köprüler yıkarak bir insan ile ne kadar uzaklaşılabileceğini anlatmış ancak geriye döndüp baktığında hiçbirşeyi unutamamak ne kadar acı değil mi?

“-Çocuklar toplanıp gittiler içimden” derken artık o çocukluğunu o masum yanını artık bitirdiğini, “Dünle unutmak arasında” olmanın ne kadar vakit alacağını ve ne nasıl bir süreç olacağını siz düşünün artık.

Ben en iyisi sizleri kendi yorumlarınıza bırakayım bu şarkıyı: hadi sizde Ses ver‘in.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir