İndie

Son dönemde alternatif müzik veya diğer conconlu kavramıyla indie müziklere merak saldım. İçine girdikçe bir sürü gruplar, bir sürü farklı sesler, bir sürü farklı insanlar çıkıyor karşıma. Bunlardan biri Emircan İğrek. Son dönemde gençler arasında instagramda storylerde (hikayelerde) çalan bir sürü müziği mevcut. Ben onu ilk “Akşamcı” parçasıyla tanıdım. Sonra “Sapa” şarkısıyla, “bu sapa yere beni yerlere attılar” nakaratını Türkiyenin en sapa yerlerinin birinde dinledim. Sonrasında “Beyaz” şarkısını buldum, kışın ortasında beyaz karlar üzerinde dinledim. “Nalan”, “Müzik Kutusu”, Beyaz Skandalım” gibi bir sürü muhteşem şarkıları mevcut.

Geçen gün kafede otururken o kadar gürültü içerisinde kısık bir hoparlörden gelen ses dikkatimi çekti. Hemen shazam’ladım. (Shazam: Dinlediğiniz müziğin kime ait olduğunu bulmaya yarayan güzel bir uygulama). Sonra bir baktım shazam bozuldu veya müziği tam duyamadı herhalde dedim. “Perdenin Ardındakiler” diye bir müzik grubu çıktı karşıma ama dinlediğim ses bir kıza bir kadına ait bir sesdi (ben öyle zannetmişim). Ses oktavını çok güzel kullanan bir erkeğe aitti bu ses. İnanmıyorsanız dinleyin;

Bir diğer alternatif müzik grubu ise “Adamlar”. Börü dizisinde bir parçası bulunan Adamlar “Koca Yaşlı Şişko Dünya”, “Uzunlar”, “Yanmış İçinden (Börü Dizi Müziği)” gibi bir sürü güzel parçalara imza atan bu grup sarıyor.

Son olarak şuraya da Kahraman Denizi bırakayım;

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir