02.02.2022

Kadere inanırmısınız? Yoksa yaşadıklarınızın sadece tesadüflerden mi ibaret olduğunu düşünüyorsunuz? Ben inanıyorum. Hatta kaderin ve yaşanılanların bir matematik olduğunu bir geometri olduğunu düşünüyorum.

Tanıdığım bir matematik profesörünün ölümün bile matematiği olduğunu söylediğinde düşünmeye başlamıştım bu konuyu. Hayatlar bir çizgi ve bazı noktalarda diğer hayatlar ile kesişiyor ve tüm bunlar tesadüf değil!! Tıpkı dünyamızın dönüşü güneşin dönüşü galaksilerin dönüşü evrenin dönüşü gibi muazzam bir düzen muazzam bir matematik var, saat gibi tıkır tıkır işliyor.

Yarın nerede olacağımız bile biliniyor ama biz bilmiyoruz o ayrı bir konu. Bilsek zaten kafayı yeriz herhalde. Bir anlamı kalmaz bir manası kalmaz o zaman yaşamanın, değil mi? Örneğin hayaller kuruyoruz geleceğe dair planlar yapıyoruz olması için uğraşıyoruz. Oysa ki bilseydik bazı hayallerimizin olmayacağını hiç uğraşırmıydık???

Hiç de sevmem böyle tarihleri 10.10.2010, 11.11.2011, 12.12.2012… ama bu sefer farklı olsun dedim bir not bırakayım bu tarihe belli mi olur hayatımın matematiği kaderimi değiştirir…

Şu sıralar Türkçe Alternatif Müziğe merak saldım güzel tınıları var, arada güzel parçaları da var, bir de şu alternatif müzik gruplarının adları beni benden alıyor; “Yüzyüzeyken Konuşuruz”, “Son Feci Bisiklet”, “İkiye On Kala”, “Büyük Ev Ablukada”, “Dolu Kadehi Ters Tut”, “Adamlar”, “Madrigal”, “Bağzıları”…. bu grupların arada çok güzel şarkıları var onlardan birkaçıyla veda edeyim bu yazıya da;

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir